Balla pas mbledhjes: Ashpërsim i mekanizmave ligjorë për vetëdeklarimin

20:38 | 28/08/201920:380

“Kryeministri ka rishprehur domosdoshmërinë që përgjegjësinë personale të personave që nuk deklarojnë të shkuarën e tyre ne ta ashpërsojmë përmes mekanizmave ligjorë”. Kështu u shpreh për mediat Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste për Shkodrën, sa i takon rastit të Valdrin Pjetrit.

Sipas Ballës përgjegjësia e tij është tërësisht personale , ndërsa PS do vazhdojë të jetë forca motor e reformimit.

“Sa i takon rastit të Valdrin Pjetrit i cili u votua por për shkak të një përgjegjësie tërësisht personale nuk u betua për të qenë kryebashkiak pas provave të bëra publike.

PS do vazhdojë të jetë forca motor jo vetëm të reformit të brendshëm të saj.

I kemi kërkruar popullit të Shkodrës ndjesë për kandidaturën e Valdrin Pjetrit dhe pse përgjegjësia është tërësisht personale.

PS ka vënë standard ku nuk jemi bërë mburojë për askënd”.

Balla theksoi gjithashtu se në mbledhjen e sotme është marrë vendimi  për procesin e riformatimit të PS në Shkodër.

“Kishim një mbledhje për ripërtëritjen e partisë. PS është në proces ristrukturimi. Kemi marrë vendim për vëmendje të veçantë qoftë unë dhe gjithë sekretariati për të ndjekur procesin e riformatimit të PS në Shkodër, ku do të ndërtojmë në PS e Shkodrës një model konkurues e siç i ka hije Shkodrës”. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono