Balla nga Vjena: Shqipëria e Maqedonia e Veriut kanë mbështetje për anëtarësimin

16:45 | 09/04/2019

28 kryetarët e parlamenteve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian janë mbështetëse të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Konfirmimin e ka marrë kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla në takimin që zhvilloi në Vjenë në Konferencën e Kryetarëve të Parlamenteve Evropiane. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono