16:20 | 01/02/201816:200

Seanca parlamentare ka përfunduar, por deputetë të majtë e të djathtë qëndrojnë në oborr.

Socialistët janë përgatitur të thonë fjalën e tyre për çfarë lanë pas brenda sallës së Kuvendit. Ndonëse gazetarët janë përqendruar tek kryeministri, ky i fundit largohet. Opozita duket se do t’i rrethojë edhe jashtë parlamentit.

Stepja nga të majtët dhe pritja nga kundërshtarët politikë zgjat pak aq sa u duk se të gjithë ikën. Në këtë kohë mazhoranca e ka gati zërin përfaqësues.

Menjëherë pas tij vë në zbatim skenarin opozita e përfaqësuar nga deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve u përpoq të fliste mbi projektligjet e miratuara dhe situatën në Kuvend, por gjatë gjithë fjalës së tij ndërhynin me pyetje dhe komente deputetet e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ajo që u kuptua më së miri ishin replikat e fundit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono