Balla: Lulzimi futi “Babalen” në gropën ku po bie vete

15:44 | 07/06/2018

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, ka reaguar pas deklaratës së krye-demokratit Basha, duke akuzuar se ky i fundit nuk e përmend më dëshmitarin e audio-përgjimit, Albert Veliun e njohur si “Babalja”.

Kjo sipas Taulant Ballës, sepse edhe Lulëzimi që e futi “Babalen” në gropën, ku tani po bie vetë, e ka marrë vesh që të gjithë e kanë marrë vesh se e gjithë historia është një sajesë e Saliut dhe atij vetë, shkruan numri dy i socialistëve.

Balla vijon duke bërë ironi me kreun demokrat basha, i cili sipas tij tha qartë përmes rresthave se audiopërgjimi po manipulohet nga shteti italian me urdhër të treshes Rama-Xhafaj-Marku./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono