Bale te Tottenham? Jose Mourinho “flet” edhe pa përgjigje

21:30 | 05/12/201921:300

Gareth Bale nuk i kurseu elozhet për Jose Mourinhon gjatë një deklaratë të bërë një ditë më parë. Uellsiani i Real Madrid komentoi uljen e “Special One” në pankinën e Tottenham, teksa tha këto fjalë: “Jose është një fitues dhe klubi dëshiron të fitojë trofe. Mendoj se kanë vepruar mirë që morën Mourinhon. Portugezi është më i miri që mund të dërgojë Tottenham te trofetë“.

Trajneri portugez nuk vonoi t’i kthejë përgjigje 30-vjeçarit dhe e falënderoi atë pas ndeshjes kundër Manchester United. “Unë e vlerësoj Bale. Nuk e dija që kishte thënë këto fjalë për mua, i jam shumë mirënjohës“, thekson Mourinho, i cili pyetet edhe nëse do t’i pëlqente ta kishte në dispozicion lojtarin ofensiv.

Shumë po flitet rreth një rikthimi të Bale te Tottenham, aty ku kaloi 6 sezone përpara se të transferohej në Madrid. “Nuk e keni të nevojshme t’iu jap një përgjigje… “, shprehet Mourinho, duke lënë të nënkuptohet se blerja e lojtarit britanik do e lumturonte pas masë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono