“Babalja”, Genc Pollo: Prova e vetme që inkriminon Ervin Salianjin

20:46 | 23/12/201920:460

Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka treguar provën e vetme sipas tij që implikon Ervin Salianjin në çështjen “Babale”.

I ftuar në “Mbrëmje në ABC” me Mirela Milorin, Pollo u shpreh se prova e vetme është fjala që ka thënë Fredi Alizoti “më ka premtuar 200 mijë euro”.

“E vetmja provë që sipas dy prokurorëve inkriminon Ervin Salianjin ishte deklarata e Alizotit, të cilit i kishte thënë Veliu që më ka premtuar 200 mijë dhe 100 mijë do ti jap ty. As edhe një gjë tjetër dhe vetëm këtë provë. Ta zëmë sikur krimi i pretenduar, pra akuza ishte për vrasje të 10 fëmijëve, jo për një kallëzim të rremë, sikur vetëm për një krim të rëndë një provë e tillë të paraqitej para një gjykatësi serioz do refuzohej me përqeshje. Dhe vetëm mbi bazën e pohimit të Alizotit, i cili del në dosjen e Prokurorisë i kapur nga polici, nga deputeti Taulant, nga shefi i policisë, nga prokurori, i premtohen para vetëm e vetem që të dëshmojë, do bësh 1 vit burg por do shpërblehesh, kjo është besueshmëri e këtij por edhe ky vetë nuk ka pranuar që ka takuar Salianjin, por i ka thënë një tjetër, një ish i burgosur në burg me Xhafën  që unë do të jap ty 100 mijë sepse 200 mijë do të japë. Dhe vetëm me kaq të kërkojë 1 vit e gjysëm burg prokuroria dhe gjykatësi të japë 1 vit burg nuk e di tani se krahasimet me kohën e Enver Hoxhës duhet ti bëjmë me kujdes, por edhe atëherë një shkallë serioziteti hetuesia e pretendonte ta kishte.

Këtu kemi rënë dhe kjo nuk është për të qeshur, ky është sinjali i parë që Rama nuk ndalet para asgjëje dh që përfundimet do të jenë të këqija. Ne po flasim për cafrë po ndodh sot. Gjyakata e faltit ka dnuar një politikan të opozitës sepse Alizoti kishte dëgjuar nga Babalja që Babalja nuk e thotë këtë as në Prokurori as në gjyq do merrte 100 mijë nga 200 mijëshja e premtuar”, tha Pollo./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono