“Babale”, Artan Hoxha: Gazetari Olldashi nuk duhet të penalizohet

20:20 | 10/12/201920:200

I ftuar në “Mbrëmje në Abc” me Mirela Milorin, gazetari Artan Hoxha komentoi pretencën e dhënë sot nga Prokuroria për të pandehurit e çështjes “Babale”.

Sipas Hoxhës, pjesa e gazetarit Olldashi është rënduar nga Prokuroria dhe se nuk duhej të pelalizohej.

Në fakt sot është dhënë vetë kërkesa përfundimtare e Prokurorisë. Po ta shikoni kemi dy persona që kanë të bëjnë me publikimin e historisë dhe dy të tjerë siç e quan prokurori kanë të bëjnë me manipulimin e fakteve.

Mendoj që pjesa e gazetarit Olldashi është e rënduar nga Prokuroria. Nuk e shoh me vend që gazetari të penalizohet. Bisedat janë bërë rreth muajve tetor dhe nëntor dhe gazetari nuk e ka publikuar histoinë se nuk ka qenë i bindur se ka pasur provat e duhura. Historia është publikuar nga eksponentë të PD.

Vendim politik po të shikosh në të gjitha rastet, personazhet e botës politike, i quajnë sulme politike. Nuk e përjashtoj këtë që thotë Salianji. Po këto janë gjykatat dhe jep një vendim në favor të njërës palë, është edhe një gjykatë edhe më e lartë’, tha gazetari./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono