Avokati i shoqëruesit të Arjan Ndojit ndërhyn në “Byro Politike”: Ka 3 pafajësi

23:07 | 06/11/201923:070

Ndërsa në Byro Politike po diskutohej mbi atentatin ndaj makinës së prokurorit Ndoj, dhe faktit që në makinë ndodhej edhe një person me precedentë penalë, ka ndërhyrë Detar Hysi, avokat i Pëllumb Muharremit dhe mik i ngushtë i prokurorit Ndoj.

Sipas tij Pëllumb Muharremi është një qytetar i lirë, nuk është i dënuar dhe ka 3 pafajësi.

 “Unë kam qenë avokat i Pëllumb Muharremit. Ai ka 3 pafajësi dhe nuk është i dënuar. Është spekulim që thuhet që është eksponent krimi. Sa i takon ndërrimit të identitetit është qytetar i lirë dhe gjendja e tij gjyqësore është e pastër”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono