Avokati: Bledar Toçi ka qenë në kushtet klasike të vetëmbrojtjes

12:12 | 13/10/201912:120

Pas dhënies së masës së sigurisë arrest me burg ndaj Bledar Toçit ka reaguar edhe avokati i tij Luan Mansaku. Në një prononcim për mediat Mansaku tha se Bledar Toçi ka qenë në kushtet klasike të  vetëmbrojtjes sepse ndaj Bledarit është qëlluar dy herë me armë.

“Bledar Toçi ka qenë në kushtet klasike të  vetëmbrotjes sepse ndaj bledarit është qëlluar dy herë me armë, janë të dhënat në dosje. Masa e kërkuar nga prokurori nuk përputhet me atë që thotë ligji. Ne kërkuam për këto arsye arrest në shtëpi”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F




Kontakt

Telefono