Avioni rrëzohet në mes të rrugës dhe shpërthen

21:26 | 08/06/201821:260

Një avion i lehtë është rrëzuar të premten në një zonë periferike në Melburne të Australisë. Si pasojë ka mbetur i vdekur piloti që drejtonte mjetin, ndërsa është lënduar ndihmësi i tij.

Pak momente pas përplasjes me tokën, mjeti ka marrë flakë dhe një kolonë tymi është ngritur në ajër. Sipas autoriteteve lokale, avioni ka rënë rreth 1 kilometër larg pistës dhe ka dëmtuar disa kabllo elektrikë të zonës së banuar.

Ai ishte njëmotorësh, i llojit “Cesna 172”. Drejtoria për sigurinë e transporteve ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të incidentit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono