Aventura në Turqi, Selmani merr vlerësimin e radhës

20:18 | 12/11/201920:180

Portieri shqiptar, Gentian Selmani, është një ndër futbollistët më të mirë që ka luajtur në Superiore. Me skuadrën e Laçit, Selmani bëri sezone të shkëlqyera dhe tërhoqi interes nga disa skuadra, por në fund vendosi t’i bashkohej ekipit turk, Menemenspor.

Selmani e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij në Turqi dhe këtë fundjavë, bëri një ndeshje të shkëlqyer në fitoren kundër Istabulspor. Paraqitja e tij, i siguroi një vend në formacionin më të mirë të javës.

Nga të gjithë portierët në kampionatin turk, ishte Selmani ai që u zgjodh si gardiani më i mirë, një vlerësim presitgjioz për portierin kuqezi. Selmani është grumbulluar me kombëtaren e Shqipërisë U-21, aty ku do të luajë përballë 21-vjeçarëve të Anglisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono