Aventura e re në MLS, Henry shpjegon vendimin e tij!

20:49 | 18/11/201920:490

Ish sulmuesi i Arsenalit, Thierry Henry, foli për aventurën e tij të re te Montreal. Legjenda franceze tha se ai dëshironte të harronte atë “dështim” te Monaco, duke u bërë trajner i Montreal Impact.

Monaco shkarkoi 42-vjeçarin në janar, pasi Henry fitoi vetëm pesë nga 20 ndeshjet në krye të pankinës. “Kur bie, duhet të mësosh si të ngrihesh”, tha fillimisht Henry. “Ju mësoni më shumë veten tuaj në situata të vështira.

Forca dhe dëshira për t’u rikthyer gjithmonë e për t’i provuar të tjerët gabim ka qenë historia e jetës sime. I vetmi gabim që mund të bëja ishte të mos mësoja nga ajo që ndodhi”. Henry nënshkroi një marrëveshje dy-vjeçare me skuadrën e MLS./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono