Autostrada Rrogozhinë-Kavajë, aty ku shitet e blihet në mes të rrugës

14:21 | 01/04/201814:210

Dhe pse policia ndërhyn për të larguar ambulatorët nga rruga, në autostradën Rrogozhinë-Kavajë, shitësit dhe blerësit vazhdojnë punën e tyre. Ata rrezikojnë jetën për të shitur patatet apo karrotat, kurse blerësit ndalojnë sa herë t’u jepet mundësia.

I duhet të shesë patatet në thes dhe nuk e shikon rrezikun. Pamje janë xhiruar në Gosë të Rrogozhinës, në anë të autostradës.

Drejtuesit e mjeteve ndalojnë për të blerë patate me shumicë. Blerësi qëndron në njërën anë të korsisë të rruges Rrogozhinë-Kavajë.

Shitësi në krahun e kundërt pasi merr porosinë kalon mes për mes trafikndarëses për të dorezuar mallin dhe të marrë parate. Kështu vepron nga mëngjesi deri në mbrëmje.

Mbrojtëset në dy anët e autostradës nuk i pengojnë tregtarët ambulante të vazhdojnë shitjet. Nga Bishti i Zhurit në rrethrrotullimin e Rrogozhinës, në Gosë, e deri në Kavaje, rruga është e mbushur nga të dy anët me tezga frutash e perime.

Policia herë pas here ndërhyn. Ky djalë thotë se është paralajmëruar për t’u larguar shitjes në rrugë.

Në jug të vendit, kjo lloj tregtie ushtrohet edhe në autostradën Lushnje-Fier dhe Lushnje-Berat./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono