Automjeti përplas 10 vjeçarin në Shkodër

18:34 | 09/10/201918:340

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme pranë unazës perëndimore të qytetit të Shkodrës. Sipas policisë, një automjet i drejtuar nga një 37-vjeçar goditi një fëmijë 10-vjeçar në një rrugicë të lagjes “Salo Halili”.

Vogëlushi në gjendje të rende u transportua menjëherë në spitalin e Shkodrës, ku po merr ndihmën mjekësore. Drejtuesi i mjetit u shoqërua në ambientet e komisariatit, kurse policia nisi hetimin për të zbardhur ngjarjen.

Ndërkohë një tjetër aksident ndodhi në mbrëmje në rrugën Shkodër-Dukagjin. Një turistik polak që po udhëtonte me motor përfundoi në lumin Kir. Ai u dërgua në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono