Automjetet parkohen para shkollave, urdhri i policisë nuk gjen zbatim

15:57 | 20/09/201915:570

Urdhri i Policisë që ndalon parkimin e automjeteve para ndërtesave të shkollave nuk po zbatohet në shumë raste në Tirane. ABC News sjell një vëzhgim në kryeqytet.

Ky ishte një nga zotimet e Policisë së shtetit në ditën e parë të vitit shkollor, në fillim të kësaj jave. Por vetëm 5 ditë më pas situata është ndryshe.

Në shumë shkolla të kryeqytetit, duke përjashtuar ato që kanë pranë korsitë e biçikletave, gjatë orarit mësimor gjenden makina të parkuara edhe para dyerve të shkollave.

Kjo këtu është situata e filmuar nga ABC News paraditen e së premtes para Liceut Artistik Jordan Misja në Tiranë.

Ndërsa këtu jemi para shkolles 9 vjeçare Osman Myderizi në zonën e Ali Demit në kryeqytet. Pamjet  flasin vetë.

Madje edhe efektivëve të Policisë Rrugore duket se ky problem nuk u bën përshtypje

Në terren i vetmi urdhër i policisë që ka gjetur zbatim gjatë javës së parë të vitit arsimor, ne shume raste është ndalimi i tregtarëve ambulantë të cilët shesin produkte të ndryshme ushqimore apo edhe pije pranë shkollave. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono