Autobusi i Kroacisë u drejtua nga një grua

13:05 | 17/07/201813:050

Kombëtarja e Kroacisë ishte në duart e një femre gjatë festimeve në Zagreb. Autobusi i nënkampionëve të botës u drejtua për 5 orë nga një grua shofere.

Vëmendja ishte e gjitha tek ata, por edhe diçka tjetër tërhoqi.

Kombëtarja kroate mbërriti triumfuese në Aeroportin “Franjo Tuxhman” të Zagrebit, por ndoshta nuk e dinin se do të ishin në duart e një femre.

Autobusi i festës do të drejtohej nga një shofere, një grua me emrin Nikolina Zhiljak.

Ajo është 37 vjeç dhe gazetat kroate thonë se është shofere me shumë vite përvojë.

“Zemra ime është e madhe sa autobusi,– u shpreh ajo për mediat,- ishte tepër e lodhshme, por do të doja që gjithçka të përsëritej”.

Për fat të keq, ajo nuk mundi t’i çonte heronjtë deri tek Sheshi i Princit Jelaçiç.

“Autobusi pati një avari në urën e Savës, dhe kombëtarja hipi në autobusin e një kolegeje tjetër”, – tha Nikolina për “Jutarnji Listin”, – e çova autobusin në servis, por u ktheva në shesh për festimet”.

Me Nikolinën apo pa të, nënkampionët e botës u drejtuan nga shofere femra gjatë 5 orëve të kremtimeve nga aeroporti deri në sheshin qendror të Zagrebit.

Ishin plot 500.000 njerëz që kishin dalë në rrugë e në sheshe, një shifër e jashtëzakonshme në një qytet me jo më shumë se 800.000 banorë, dhe në një shtet me 4.2 milionë popullsi.

Gjithçka ishte e merituar pasi kombëtarja u shpall nënkampione e botës në Rusi./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono