Aurel Thellimi: Ju rrëfej turpin e madh që bëri Festivali i Fundvitit

17:19 | 05/01/2019

Këngëtari Aurel Thëllimi i cili konkuroi në festivalin e Fundivit është rrëfyer për “Thumb” në edicionin e parë të këtij emisioni për 2019-ën. Aurel Thëllimi  ka treguar pakënaqësitë dhe çfarë nuk shkon me festivalin. Këngëtari tha se kur e kishte vendosur të merrte pjesë e kanë pyetur: “Mikun e ke gjetur”?

Për gazetaren e Thumb ai tha se është skeptik me jurinë e festivalit, pasi sipas tij të gjithë janë indinjuar pse ai nuk ishte kënga “Të dua ty” në finalen e festivalit.

“Kujt i ngeli turpi, organizatorit apo jurisë. Jam skeptik me jurinë  e festivalit të gjithë janë indinjuar pse nuk isha i pranishëm në natën e  tretë. Supozohet që juria ka njerëz kompetentë. Mendoja se do funksiononin ndryshe gjërat. Boll më me këtë mënyrë”.

Ai ngre një pyetje sepse është ndëshkuar kënga  e tij në festivalin e Fundvitit në RTSH, ndërsa uron që organizatorët t’i shohin gjërat me përgjegjshmëri. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono