Audiopërgjimi, Basha: Dëshmitari X është nën terrorin e policisë dhe bandës Xhafaj

11:11 | 17/05/2018

E kanë vendosur demokratët, të mos ketë asnjë axhendë tjetër parlamenti përveç dorëheqjes së ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Përderisa nuk ndodhi pas 9 ditëve të mbushura me akuza ndaj tij dhe vëllait Agron Xhafaj e kanë një arsye të fortë sipas kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Lulzim Basha: “Agron Xhafaj ka emëruar shefat e policisë nëpërmjet Fatmir Xahfajt duke dilluar nga drejtori i Përgjithshëm, Ard Veliu dhe shefat e Vlorës”.

Prej 72 orësh, policia ka marrë një tjetër urdhër nga vëllezërit Xhafaj thotë Lulzim Basha

Lulzim Basha: “Dëshmitari X dhe familja e tij janë nën presionin e bandave dhe nën presionin policor. E gjithë policia është vënë pas familjes së dëshmitarit dhe vetë dëshmitarit… Terror policor, operacion të gjerë të shtrirë në të gjithë Shqipërinë ndaj Dëshmitarit X dhe familjes së tij.

 Pretendimit të kryeministrit se audiopërgjimi nuk është autentik i përgjigjet me pyetje.

Lulzim Basha: Nëse përgjimi nuk është i vërtetë, përse i janë vënë prapa Dëshmitarit X dhe familjes së tij? Nga e di policia e Xhafës kush është Dëshmitari X? Jua thanë Xhafajt, vëllai i madh dhe i vogël, sepse ata e dinë shumë mirë se kush është Dëshmitari X”.

Kryetari i Partisë Demokratike nuk e kishte thënë ende fjalën e tij të fundit ndërkohë që kryeparlamentari Ruçi e njoftoi se i mbaroi koha në dispozicion. Nga rrjeti social Facebook, Lulzim Basha i paralajmëron kryeministrin Rama dhe Ministrin Xhafaj se gjithçka kanë publikuar është vetëm maja e ajsbergut.

Lulzim Basha:Nuk doja kurrë ta thoja edhe unë këtë, por fjalët në gjuhën shqipe kaq janë: Edi Rama, Fatmir Xhafaj nuk keni parë asgjë akoma.

Në të nëjtën linjë me kryetarin Basha shprehet edhe ish-kryeministri Berisha jashtë parlamentit.

Sali Berisha: “Mashtruan dje ashtu siç thotë populli si derra, si të paftyrë kombin shqiptarë dhe komunitetin ndërkombëtar, ky faqezi për të mbrojtur vëllain e tij, Olsin. Gënjeu dhe u bë kryeekspert i zërit dhe deklaroi brenda natës së ajo është një audio e montuar. Sot ky faqezi për t’i shpëtuar kësaj ka marrë një akt terroëist një dëshmitarë ndaj dëshmitarit X. Harron ky faqezi se zinxhiri i dëshmitarëve është i pafund dhe provat janë autentike”.

Thirrjen ia drejton të gjithë shqiptarëve ish-kryeministri Berisha. Që të shpëtojnë nga kjo qeveri ai propozon një zgjidhje.

Sali Berisha: “Ta hedhim në Lanë si një kalbësirë që po qelb Shqipërinë dhe Ballkanin”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono