Atletico Madrid “kopjon” Cityn, blen klubin kanadez dhe zgjeron markën

18:20 | 17/01/202018:200

Atletico Madrid po kopjon Manchester City. “Cityzens” ishin të parët që tentuan zhvillimin e markës së tyre dhe zotërojnë klube të tjera nëpër botë, duke filluar nga India, Australia dhe MLS, kampionati i SHBA.

Të njëjtën gjë po tenton edhe klubi “colchoneros”. Sipas raportimeve të Palco 23, “Atletico Madrid International Holding” ka siguruar shërbimet e klubit kanadez të Ottawa Fury FC. Projekti do të prezantohet në javët e ardhshme, teksa Ottawa ka një stadium prej 24 mijë vendesh.

Klubi nga Madridi zotëron edhe 61% të CA San Luis, klubit meksikan që këtë sezon u rikthye në elitë, teska kanadezët do të jenë klubi i tretë ku “Atletico Madrid International Holding” investon. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono