Atletico Madrid-Barcelona, Simeone dhe Valverde zgjedhin “luftëtarët”

19:44 | 01/12/201919:440

Atletico Madrid-Barcelona është kryesfida e javës së 15-të në kampionatin spanjoll. Trajnerët kanë vendosur lojtarët titullarë dhe në orën 21:00 nis përballja e “Wanda Metropolitana”. 25 pikë numëron ekipi “Colchoneros”, teksa Barcelona ka siguruar tre pikë më shumë. Reali kryesues ndodhet në kuotën e 31 pikëve dhe të dy skuadrat do të bëjnë maksimumin për t’iu afruar ekipit të Zidane.

Formacionet e Simeones dhe Valverdes janë bërë publike dhe dy skuadrat do e nisin duelin mes tyre me këto titullarë. Ndeshje emocionuese për Antoine Griezmann, i cili do e nisë nga fillimi ndeshjen dhe do rikthehet si kundërshtar në ish-stadiumin e tij.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Felipe, Hermoso, Saul; Correa, Herrera, Thomas, Koke; Joao Felix  dhe Morata.
Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Junior; Rakitic, Arthur, De Jong; Messi, Griezmann dhe Luis Suarez. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono