Atentatori i Enver Hoxhës/Historia e Abdyl Banushit

12:45 | 28/02/2018

Në nëntor të vitit 1974, gjatë paradës së 30-vjetorit të Çlirimit, Enver Hoxha, lideri komunist shqiptar ishte shumë pranë eleminimit fizik.

Por kush ishte njeriu apo grupi që kërcënonte të vriste Enver Hoxhën dhe përse Sigurimi i Shtetit ishte frikësuar duke marrë masa ekstreme, filluar që nga zhvendosja e tribunës së paradës./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono