ATENTATI/ Plumbi e kapi në kokë, spitali i Vlorës e nis drejt Tiranës Nikollaq Çepajn

22:06 | 18/01/202022:060

Nikollaq Çepaj, mbeti i plagosur rëndë pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Atij iu bë atentat me kallashnikov, teksa pinte kafe në lokal bashkë me kunatin e tij i cili gjithashtu u plagos por është jashtë rrezikut për jetën.

Burimet nga spitali i Vlorës thanë se 36-vjeçari Nikollaq Çepaj ka marrë pesë plumba, në kokë dhe trup. Ai u transportua drejt spitalit të Traumës në Tiranë, në gjendje të rënde. Ndërsa Roland Cepaj është në spitalin e Vlorës me frakturë të femurit. Mjekët thanë se ai është në gjendje të stabilizuar.

Nikollaqi, apo Niko siç e thërrisnin kishte ndryshuar mbiemrin nga Taullaraj në Çepaj (mbiemri i gruas). Roland Çepaj i cili mbeti i plagosur aksidentalisht është kunati i tij.

Ngjarja ndodhi sot pas orës 18:00 në një lokal të lagjes Kushtrimi në Vlorë. Nikollaq Cepaj dhe kushëriri i tij, Roland Cepaj 28 vjec ishin duke pirë kafe kur u qëlluan me breshëri armësh nga një makinë Mercedes Benz. Disa orë më pas makina dhe arma u gjetën të djegura në fshatin Cervenicë.

Sa i përket autorit, dëshmitarët i thanë policisë se ishte me kapele dhe me mjekër, deri më tani forcat e rendit nuk kanë rënë në gjurmë të tij. /abcnews.al

FOTO-VIDEO/ U plagos në atentat, kush është Nikollaq Çepaj: Doli nga burgu brenda 1 viti e gjysmë

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono