Atentati ndaj Policisë në Elbasan, Ylli Bici: Ne makinë nuk ishte Suel Çela

18:52 | 18/04/201918:520

Gjykata e Krimeve të Rënda zhvilloi seancë për Suel Çelën, Klemend Xhaferrin dhe Enea Bekteshin të akuzuar për sulm ndaj Policisë së Elbasanit në 2017. Shefi i Antidrogës Ylli Bici deklaroi para gjykatës se në makinën audi nuk ishte Suel Çela. Ndërsa shefi i krimeve i shpjegoi togave të zeza se Çela u arratis sepse brenda tregut agro-ushqimor në Elbasan ka dalje të fshehta me dyer të blinduara. 

Dy vjet pas ngjarjes së ndodhur në Elbasan, ku u godit një makinë policie gjatë një operacioni, gjykata dëgjoi më se fundmi disa prej dëshmitarëve të kësaj dosje. Para togave të zeza dolën 4 oficerë policie të cilët kanë qenë prezent kur 3 të rinjtë të marrë të pandehur pretendohet se goditën makinën e ish-zv.drejtorit të Policisë së Elbasanit Gjergj Oshafi. Në seancë dëshmuan Fadil Meta, Ylli Bici, Ervin Ballanca dhe Arben Belba. Kontradiktore me njëra-tjetrën ishin dëshmitë e ylli Bicit dhe Ervin Ballancës. Dy oficerët pavarësisht se kanë qenë në të njëjtin vend duket se kanë parë gjëra të ndryshme. Bici tha se në makinën tip Audi që goditi makinën e policisë nuk ishte Suel Çela dhe Enea Bekteshit, por një djalë i shëndoshë, i paidentifikuar prej tij. Më i pasigurtë dhe i paqartë në dëshmi ka qenë shefi i krimeve, Ervin Ballanca i cili tha se identifikimin e Suel Çelës nuk e ka bërë dot në vendngjarje, por nga këqyerja e pamjeve të regjistruara.

Interes në dëshminë e Ballancës, ishte dhe momenti kur tregoi se brenda tregut- agro ushqimor të elbasanit ka kalime të fshehta nëpërmjet te cilave kanë dalë personat e dyshuar për këtë ngjarje.

I pyetur nga Gjyqtari Kullushi në lidhje me personat që janë të akuzuar në këtë proces ai tha se janë shumë rrezikshëm dhe të përfshirë në trafikim narkotikësh dhe vrasje. Suel Çela ka më shumë se një vit i cili ndodhet në arrati, Enea Bekteshi është nën masën e sigurisë “arrest Shtëpie” i vetemi që ndodhet në burg është Klemend Xhaferri. /abcnews.al

 

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono