Asllani pas thirrjes për ndihmë në ABC News merr ndihmë nga hoxha

21:04 | 09/12/201921:040

Asllan Sala nga Mamurrasi na tronditi tre ditë më parë teksa tregoi për ABC News se askush nuk është kujtuar për të dhe fle në stallë mbi dëngje me kashtë. Pas këtij lajmi për të ka menduar hoxha i Fushë-Krujës i cili i ka çuar një dyshek dhe jastëkë.

Asllan Sala nga Mamurrasi tregoi 3 ditë më parë për “Abc News” se askush nuk është kujtuar për të dhe fle në stallën e bagëtive.

Pas këtij lajmi për të ka menduar hoxha i Fushë-Krujës i cili i ka çuar një dyshek dhe jastëkë.

Tre ditë më parë Asllan Sala nga Mamurrasi tregoi për ABC News dëmet nga tërmeti dhe se si nga frika ai flinte pranë bagëtive në një krevat të improvizuar me disa dëngje kashtë.

Pas thirrjes së tij për ndihmë, hoxha i Fushë-Krujës ka parë lajmin në ABC News dhe w ka ofruar një dyshek dhe jastëkë.

Si Asllani me dhjetëra familje janë ndihmuar vetëm për shkak të kronikave televizive pasi siç thonë ata janë harruar nga shteti./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono