Ashpërsohet Kodi Penal, burg për ata që dëmtojnë mjedisin

19:56 | 16/05/2019

Nga 1 deri në 5 vjet burg do të dënohen ata që dëmtojnë zonat e mbrojtura të vendit. Ministri i Turizmit Blendi Klosi prezantoi ndryshimet në Kodin Penal.

Nëse dëmton mjedisin do të dënohesh me burg. Me ndryshimet në Kodin Penal ashpërsohen masat ndaj shkelësve të ligjit. Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi tregoi se si do të përshkallëzohen dënimet në varësi të veprës së kryer.

Ndërkohë çdo zonë e mbrojtur do të pajiset me pasaportën e saj ku do të detajohet gjithçka ajo ofron.

18% e sipërfaqes së vendit bëri të ditur ministri Klosi është nën kontrollin e Agjencisë së Zonava të Mbrojtura, të cilat vetëm në tre muajt e parë të vitit u vizituan nga 140 mijë persona, ndër to 48 mijë ishin turistë të huaj.  /ABC news Albania 24/7Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono