Asgjesohet kanabis me vlerë 1.7 milionë euro në Greqi

17:18 | 21/08/201917:180

Policia greke ka asgjësuar më shumë se 1.600 rrënjë kanabisi, që po kultivoheshin në një zonë me terren të thyer, në Vila, pranë Atikës. Bimët ishin në rritje të plotë dhe lartësia e tyre ishte mbi 2.5 metra.

Policia ka sekuestruar edhe 20 kg kanabis, që ishte tharë së fundmi. Janë arrestuar dy kultivuesit me moshë 27 dhe 29 vjeç. Sipas medias greke, ata janë shtetas shqiptarë, por policia nuk e ka konfirmuar këtë fakt.

Në operacionin e zhvilluar të mërkurën, përveç njësisë antidrogë, kanë marrë pjesë edhe forcat speciale të ndjekjes së krimit. Policia thotë se fitimi i paligjshëm nga shitja e drogës që po kultivohej, përllogaritet në 1.7 milionë euro./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono