Artur Zoto nuk shkon të dëshmojë tek Labi

19:35 | 11/01/2018

Gjykata për Krimet e Rënda ka urdhëruar shoqërimin e detyrueshëm të ish-drejtorit të përgjithshëm të Burgjeve, Artur Zoto, si dëshmitar i mbrojtjes në gjyqin ndaj ish-vartësit të tij Iliaz Labi. Në seancën e së enjtes në këtë gjykim Zoto përfaqësohej nga avokati i tij, i cili shprehu vullnetin e klientit për të mos dëshmuar. Por gjykata ka theksuar se duhet të jetë vetë Zoto për të rrëfyer vullnetin e tij. Për këtë shkak për seancën e radhës, të caktuar në 16 janar, gjykata urdhëroi shoqërim të detyruar të tij. Në këtë proces, Labi është i bashkëpandehur me katër biznesmenë, të dyshuar si të përfshirë në një procedurë tenderuese korruptive në burgje./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono