Artisti Lekë Tasi sjellë botimin e dytë

08:00 | 11/02/201908:000

10 vite pas botimit të kujtimeve “Grabjani rrëzë kodrave”, artisti Lekë Tasi sjellë botimin e dytë, kësaj here në formë romani, të pasuruar me fakte, personazhe e ngjarje nga vendi i internimi në periferi të Lushnjës. Ish- i përndjekuri Lekë Tasi synon që përmes historisë personale të pasqyrojë regjimin e egër komunist kundër elitës shqiptare./abcneës.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono