Artisti Lekë Gjeloshi sjell ritualin e lutjes në fillim viteve ‘90

17:09 | 09/01/2019

Artisti Lekë Gjeloshi ka çelur ekspozitën “ N’jerm”, ku sjell foto të fillimit të viteve ’90, të cilave nuk u dihet autorësia. Gjeloshi i sjell ato në një këndvështrim të ri, pasi ka ndërhyrë mbi to në mënyrë dixhitale, duke përcjellë ritualin e lutjes së atyre viteve, parë nga këndvështrimi i tij. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono