Artan Shkreli tregon rëndësinë e hartës unike me emrin e Skënderbeut

18:59 | 28/11/2018

Studiuesi Artan Shkreli zbuloi një vit më parë hartën detare te vitit 1455 në Bibliotekën Kombëtare Qendrore të Romës në Itali. Në një intervistë për ABC News ai jep detaje rreth këtij artefakti unik, i cili ka në qendër të Ballkanit emrin e Skënderbeut. Harta e rrallë do të ekspozohet deri më 15 dhjetor në hollin e Kryeministrisë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono