Artan Pogoni merr drejtimin e skuadrës së femrave

21:15 | 16/07/201921:150

Artan Pogoni merr drejtimin e skuadrës së femrave të Barleti Volej. Pogoni thekson se do të ndërtojë një skuadër dinjitoze.

14 vjet pritje për të kërkuar që të rikthejë kampion një skuadër universitare por prezente dhe rivale në parketet e volejbollit shqiptar. Artan Pogoni merr drejtimin e skuadrës së femrave të Barleti Volej, dhe vendos të riveshë tutat e stërvitjes, dhe të futet në garën e trainingut. Një periudhë shumë e gjatë shkëputjeje nga trajnimi aktiv në fushë për të, por tashmë me afrimin si pedagog në këtë universitet sportiv e joshi sërish instinkti për ti rikthyer suksesin kësaj skuadre.

Artan Pogoni për një kohë të gjatë është marrë me aspektin drejtues e organizativ në sport, si drejtor sporti në Bashkinë Tiranë, por edhe me pjesën akademike sportive, si pedagog për vite me radhë në Universitetin e Sporteve Tirana dhe tashmë te Marin Barleti. Vendos të marrë përsipër të karikojë veten me adrenalinën e Barleti Volej, aty ku do të duhet të rivalizojë. Premton për një ekip simpatik, edhe pse paralel me simpatiken në parket nevojitet një grup cilësor me një buxhet konkret për të arritur ku dhe ai vetë do: titullin kampion./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono