Artan Hoxha nxjerr video dhe foto: Vrasja e Guxim Gjyriçin rrezikon të rikthejë hakmarrjet e bujshme në Tropojë

09:32 | 17/01/202009:320

Gazetari i Abc Neës Artan Hoxha publikoi mbrëmë pamjet nga largimi i atentatorëve të Guxim Gjyriçit pasi kishin kryer porosinë.

Përballë Endri Xhafos, Hoxha tha se vrasja e Guxim Gjyriçit ka një mesazh dhe rrezikon të kthehet në fillesën e një serie eliminimesh në Tropojë pas një qetësie më shumë se 10 vjeçare.

Krahas videos, Artan Hoxha publikoi edhe foto të vëllezërve Agron dhe Guxim Gjyriçi në fund të viteve ’90 duke theksuar se vrasja e tij është një mesazh për Agronin që ka qenë krahu i djathtë i Fatmir Haklajt.

Lexo edhe: VIDEO/ “13 predha në trup”, Artan Hoxha: Si u vra Guxim Gjuriçi

“Autoritetet shtetërore e kanë lënë gati në harresë atentatin që tronditi Tropojën dhe riktheu edhe një herë makthin e viteve 1998-2005”, u shpreh Artan Hoxha. /abcnews.al

Djathtas: Agron Gjyrici dhe Fatmir Haklaj

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono