Arta Marku fton prokurorët të aplikojnë për në KLP, pas shkarkimit të Sevdarit

12:11 | 06/03/2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shpallur vakancën për vendin e Prokurores Antoneta Sevdari, e cila u shkarkua nga detyra nga Kolegji i Posaçëm Apelimit. Pas vënies në dijeni për këtë vendim nga ky Kolegj, prokurorja e përgjithshme e përkohshme u ka bërë thirrje prokurorëve për shprehje interesi për plotësimin e vendit bosh të mbetur në KLP pas shkarkimit të prokurores Sevdari.

Kërkesa për shprehje interesi si dhe dokumentat e nevojshme duhet të paraqiten pranë prokurorisë së përgjithshme.

Vendimi për shkarkimin e prokurores Antoneta Sevdari, e cila ishte edhe anëtare e KLP, u mor nga Komisioni i Posaçem i Apelimit  për shkak të problemeve me pasurinë e bashkëshortit.

Dy ditë më parë ajo i dërgoi një letër të hapur ndërkombëtarëve dhe drejtuesve të institucioneve të politikës dhe drejtësisë në vend, ku kërkonte të investigohej vendimi për shkarkimin e saj, të cilin ajo e quan të padrejtë. /abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono