Arsimi profesional dhe mundësia për të hyrë në trgun e punës

14:15 | 24/02/2018

Arsimi profesional është në fokus të bisedës së gazetares Viol Xhafaj me kryetaren e drejtorisë së Arsimit Profesional Hanëme Mata. Shifrat e të regjistruarve në vitin 2017 dhe muajt e parë të këtij viti, degët më të kërkuara, grupmoshat dhe kategoria e personave që kanë interes për këto kualifikime, por edhe mundësia e tyre për të aksesuar në tregun e punës. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono