Arsenal mund edhe Bernlein

16:30 | 17/08/201916:300

Skuadra londineze e trajnerit Emeri arrin fitoren e dytë në kampionat. Fiton sot me jo pak vështirësi kundër skuadrës modeste të Bërnleit 2-1. Xhaka nuk ishte në fushë për shkak të dëmtimit në një kohë që Lakazet ishte njeriu i ndeshjes.

Me vështirësi por ia del  dhe merr tre pikët e radhës në Premier Ligë. Arsenali bën detyrën dhe nuk lë asnjë pikë edhe në javën e dytë të kampionatit anglez, duke mundur me rezultatin 2-1 skuadrën e Bernelit.

Lakazet ka qenë edhe njeriu I ndeshjes duke arritur të shënojë golin e parë pasi ka dribluar mjaft mirë kundërshtarët në zonë, ndërkohë që asistin e dha mesfushori i ardhur nga Reali, Dani Sebajos. Pas këtij goli ndeshje vazhdoi e qetë për të dyja skuadrat, dhe atëherë kur të gjithë po mendonin se pjesa e parë do mbyllej me avantazhin e “Topçinjve të Londrës”, erdhi edhe goli i barazimit. Ishte Barnes i cili falë një devijimi nga mbrojtja e Arsenalit, u gjend i vetëm në zonë, dhe nuk e kishte të vështirë të çonte topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë ka qenë sërish Arsenali që e ka kërkuar golin dhe Obamejang ka realizuar nga jashtë zone për 2-1, me top të marrë sërish nga Sebajos. Me këtë rezultat, është mbyllur edhe takimi, ndërkohë që në pjesën e dytë është aktivizuar Kolashinaç ndërsa Xhaka është i dëmtuar dhe ka munguar këtë takim. Pavarësisht përpjekjeve të Bernleit për të barazuar rezultatit nuk ia arritën, dhe Emeri  siguroi fitoren e dytë për këtë sezon.

Përkohësisht në krye, por një start shumë i mirë për skuadrën londineze që arrin në këtë mënyrë të ketë pikët e plota, paçka se nuk kanë nisur ende provat e forta dhe direkte për të me rivalët e drejtpërdrejtë, të cilët në Angli nuk janë pak.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono