ARRSH: Kush janë akset më problematike

21:00 | 10/01/2019

Kushtet atmosferike gjatë së enjtes kanë sjellë përkeqësimin e situatës së qarkullimit të mjeteve dhe qytetarëve në disa zona të vendit. Më problematike situata paraqitet në qarkun e Dibrës, të Kukësit dhe atë të Korçës. Edhe në qarkun e Shkodrës ka patur gjatë së enjtes reshje bore me intensitet të lartë. Trashësia mesatarisht ka arritur 30-70 centimetra, ndaj shumë prej akseve qarkullohen kryesisht me zinxhirë. Ndërkohë në qarkun e Kukësit ka patur rënie ortekësh, në dy vende, gjë që ka sjellë bllokimin e aksit Bajram-Curri-Valbonë dhe Qafë Mali-Fierze.

Në Peshkopi sipas ARRSH-së në të gjithë akset e Peshkopisë qarkullimi bëhet me zinxhirë. Në Korçë qarkullimi kryhet me zinxhirë në rrugën e Dardhës, në Volare-Erind-Çajup dhe në segmentin fundor të rrugës Berat-Gllavë. Aksi kryesor Qafë Thanë-Pogradec-Korçë-Kapshticë qarkullohet pa zinxhirë. Aksi Librazhd-Stebleve është i kalueshëm pjesërisht me zinxhirë, ndërsa rruga e Qafë Krrabës sipas ARRSH-së qarkullohet pa probleme./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono