Arriti finalen e Champions, por klubi nuk fal dhe shkarkon trajnerin!

20:54 | 19/11/201920:540

Gjithçka është zyrtare. Skuadra e Tottenham ka shkarkuar trajnerin Mauricio Pochettino, për shkak të një nisje sezoni shumë të dobët. Sezonin e shkuar, argjentinasi i çoi “Gjelat” deri në finalen e Champions League, të cilën e humbën me rezultatin 2-0 kundër skuadrës së Liverpool.

Pochettino e ka drejtuar Tottenham për pesë sezone të plota dhe në gusht, nisi sezonin e gjashtë në krye të skuadrës londineze. Lajmin për shkarkimin e trajnerit e ka konfirmuar vetë klubi i Tottenham, duke e bërë zyrtar largimin e strategut argjentinas./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono