Arrestohet shqiptari, i sekuestrohet drogë

11:32 | 25/10/201911:320

Një 37-vjeçar shqiptar me precedentë penalë është arrestuar në Itali me akuzën e shpërndarjes së drogës. Agjentët e policisë gjatë kontrollit në banese I kanë gjetur më shumë se 1 kilogramë e gjysëm marijuanë, si dhe materiale të tjera për paketimin e drogës.

Ai është lënë në arrest shtëpie dhe pse prokuroria kishte kërkuar burgosjen e tij. Dhe pse 300 gramë nga sasia e drogës së gjetur nuk mund të përdoreshin, pjesa tjetër mund të ndahej deri në 700 doza.

Cilësia ishte mesatare, ndërsa 37-vjeçari tha para gjykatësit se e kishte për përdorim vetjak dhe se e kishte gjetur në bregun e lumit Po gjatë një shëtitjeje me varkë./ABC News Albania

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono