Arrestohet në Tiranë 42 vjeçari i kërkuar nga autoritetet italiane
Foto ilustruese

11:32 | 24/11/201811:320

Policia e Tiranës ka arrestuar një 42-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për pjesëmarrje në grupe kriminale dhe shfrytëzim prostitucioni.

Ai është Besnik Bungaja, i cili përdor edhe dy emra të tjerë, Besnik Leka dhe Astrit Leka.

Gjykata e Napolit në Itali ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë arrest në burg për veprat penale pjesëmarrje në grupe kriminale dhe shfrytëzim prostitucioni.

42-vjeçari Besnik Bungaja u arrestua me qëllim ekstradimin drejt Italisë për t’u përballur me drejtësinë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono