Arrestohet në Kosovë Albert Veliu i njohur si “Babalja”

17:46 | 11/10/2018

Është arrestuar sot në Prishtinë, Albert Veliu. i njohur si “Babalja”. Lajmi është bërë publik nga mediat kosovare sipas të cilave Albert Veliu është arrestuar në qendrën e azilit në Prishtinë dhe më pas është dërguar menjëherë në ambientet e paraburgimit.

Albert Veliu njihet edhe si dëshmitari “X” në audiopërgjimin e publikuar nga Partia Demokratike.

Disa muaj më parë Albert Veliu kishte tentuar që të largohej nga Shqipëria, por ishte ndaluar në Kukës. Më pas, ai u vendos në Kosovë ku edhe u arrestua ditën e sotme, raportojnë mediat kosovare.

“Babalja” akuzohet për kallëzim të rreme të kryer në bashkëpunim dhe kalim të paligjshëm të kufirit. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono