Arrestohet kreu i Kadastrës në Durrës

17:58 | 01/10/201917:580

Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës Durrës, Liridon Pula, u vu në pranga nga policia nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. Arrestimi i 36-vjeçarit me banim në Tiranë erdhi pas një hetimi të kryer nga prokuroria, e cila më herët i kishte kërkuar gjykatës të vendoste ndaj tij masën e sigurisë “Arrest me burg”.

Paraprakisht thuhet se shkeljet kanë të bëjnë me tjetërsimin e pronave kryesisht në bregdet. Pak javë më parë u arrestua edhe nën drejtori Arben Isaku, ndërsa më pas u la në masën detyrim paraqitje. Ndërkohë që pas tij u prangos edhe n/drejtoresha tjetër Lusiena Kurti, e cila gjithashtu u la në të njëjtën mase./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono