Arrestohet ish-juristi i Ministrisë së Drejtësisë

18:20 | 11/02/2019

Policia e kryeqytetit ka arrestuar ish-juristin e ministrisë së Drejtësisë Lysien Ali, i akuzuar si i përfshirë në skandalin e tenderave me vlerë miliona euro në këtë institucion. Mbi të rëndojnë akuzat “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”. Ish-juristi është i vetmi person për të cilin është vendosur masa e sigurisë “arrest në burg” në mungesë. 3 prej të akuzuarve sit ë përfshirë në skandalin e tenderave të Ministrisë së Drejtëisisë ndodhen në arrest shtëpie, ndërsa për 8 të tjerë Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “Detyrim paraqitjeje”./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono