Arrestohet inxhinieri i pallatit ku shpërtheu transformatori

16:05 | 26/07/201916:050

Policia e Tiranës arrestoi një person pas shpërthimit të transformatorit elektrik një ditë më parë, ku humbi jetën një person dhe u plagosën dy të tjerë. Në pranga përfundoi inxhinieri i pallatit, Robert Dauti i akuzuar për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Gjergji Sula, vdiq në vend, ndërsa ekspertët pohuan se, transformatori shpërtheu si pasojë e një shkëndije elektrike. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, sqaroi se, kompania private, ishte duke kryer punime në autostradë, ku dy punëtorë të kësaj firme kanë tentuar të shkëpusin rrymën elektrike ne linjën 110 kV të OST, çka ka shkaktuar masë.

Në gjendje të rëndë në QSUT pranë repartit të djegieve janë edhe dy të plagosurit e tjerë./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono