Arrestohet i riu shqiptar në Itali me 3.5 kg kokainë

14:32 | 22/08/201914:320

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali për posedimin e 3.5 kilogramëve kokainë. Sipas mediave italiane, Elton Barameta ka rënë në pranga pasi gjatë kontrollit në banesën e tij, i është gjetur sasia e drogës, e fshehur në njërin prej dollapëve. Mediat vendase shkruajnë se, nëse lënda narkotike do të hidhej në treg, do të kapte vlerën e 250 mijë eurove.

Sipas autoriteteve italiane, droga ishte destinuar të shpërndahej në Emilia dhe Lombardinë e Poshtme.

Gjatë kontrollit në banesë, të riut shqiptar iu gjetën edhe 30 mijë euro. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono