Arrestohet Besnik Çapja, ishte në kërkim ndërkombëtar

09:30 | 07/12/2017

Eshtë arrestuar në Elbasan Besnik Capja.

40 vjecari nga Elbasani, që njihej edhe si Besnik Bylyku e Kliton Prifti, ishte në kërkim ndërkombëtar.

Sipas informacionit të policisë së Elbasanit, Besnik Capja mbahej nën vëzhgim nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve të drejtorisë së Elbasan.

Ai u pikas dhe u ndalua në një pikë lloto – sporti në rrugën “Rinia”, në lagjen “Visarion Xhuvani” Elbasan.

Ndalimi i Capjas u bë në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe FNSH-në me qëllim ekstradimin drejt Italisë./abcnews.al

 

 

 
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono