Arrestohet 43-vjeçari dhe shpallet në kërkim i vëllai

17:00 | 28/03/2019

Një mjek është dhunuar gjatë kohës që po ushtronte detyrën në ambientet e spitalit rajonal të Dibrës. Agron Mezenxhiu u godit disa herë me grushte nga një 43-vjeçar dhe vëllai i tij.

Njeri prej tyre u arrestua nga policia, kurse tjetri u shpall në kërkim. Ndaj tyre rëndon vepra penale “Goditje për shkak të detyrës”. Ende nuk dihen motivet pse mjeku u dhunua nga dy vëllezërit në Dibër./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono