Arrestohet 31-vjeçari që tentoi të korruptonte efektivin e rrugores

16:48 | 24/10/201916:480

Prangoset një drejtues automjeti nga Policia Rrugore e Tiranës, për korrupsion aktiv të funksionarëve publik. Në videon e publikuar nga Policia e Tiranës ka rezultuar se, 31-vjeçari u arrestua në flagrancë në momentin kur tentoi ti jepte efektivit rrugor 1500 lekë.

Nga verifikimet rezultoi se mjetit që i ndaluari drejtonte kishte 17 gjoba të papaguar. Kjo ishte arsyeja që 31-vjeçari tentoi të korruptonte punonjësin e policisë për t’iu shmangur detyrimeve administrative./ABC News Albania 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono