Arrestohen dy inspektorë të Bashkisë së Shkodrës

13:30 | 27/07/201913:300

Dy inspektorë të taksave në bashkinë e Shkodrës janë vënë në pranga, ndërsa është proceduar në gjendje të lirë drejtori i kësaj drejtorie në këtë institucion.

Të tre akuzohen për korrupsion pasiv, shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh, pasi kanë favorizuar biznese në plazhin e Velipojës. Idlir Dibra dhe Gegë Nika dyshohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin në këmbim të marrjes së ryshfetit në një subjekt në plazhin e Velipojës, nuk kanë deklaruar numrin real të dhomave të këtij hoteli për të shmangur pagesën e taksave në bashki.

Në gjendje të lirë është proceduar edhe pronari i hotelit për fshehje të të ardhurave. Operacioni është kryer nga policia e Shkodrës ku janë ushtruar kontrolle në disa subjekte në këtë zonë bregdetare. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono