Arrestohen 5 serbë, u bënin presion anëtarëve të forcave të sigurisë

12:35 | 10/07/2018

Pesë persona të komunitetit serb janë arrestuar mëngjesin e sotëm nga Policia e Kosovës. Arrestimet ndodhën në disa lokacione të rajonit të Gjilanit, pas hetimeve të zhvilluara me urdhër të gjykatës. Lajmi është konfirmuar nga policia e Kosovës.

Të arrestuarit dyshohet se janë përfshirë në veprimtari kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës. Më konkretisht mediat shkruajnë se ata janë përfshirë në aktivitete kriminale që kanë të bëjnë me presionet kundër pjestarëve serbe të Forcave të Sigurisë së Kosovës.

Prej disa ditësh, kjo çështje ishte bërë problem në radhët e FSK-së, pasi anëtarë të shumtë nga komuniteti serb kishin paraqitur kërkesa për largim nga detyra./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono