Arrestohen 3 shqiptarë me 123 Kg drogë (foto)

18:31 | 25/04/201918:310

Tre shtetas shqiptarë të moshës 29, 26 dhe 29 vjeç janë arrestuar në Greqi, ndërsa po transportonin një sasi të konsiderueshme lënde narkotike.

 

Policia i ndaloi në vendin e quajtur Kriovrisi, në afërsi të Igumenicës.  Ata po ecnin me këmbë duke mbartur çanta udhëtimi, brenda të cilave ndodheshin 122,7 kg drogë.

Bashkë me tre të arrestuarit ishin dhe persona të tjerë që mundën të largoheshin por që janë shpallur në kërkim.

Gjatë verifikimeve rezultoi se njeri prej të arrestuarve ishte dënuar me 6 muaj burg, si dhe një gjobë prej 6.000 eurosh nga gjykatat e Follorinës dhe Janicasit, ndërsa i ishte ndaluar edhe hyrja në zonën Shengen./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono